Takamine GB72CE-BSB

Akustické baskytary | Kód produktu: 916159 | ID: 916159

Dostupné i jako nový produkt od 16 890 Kč

9 916,50 Kč

16 890 Kč

Nákupem ušetříte 6 973,50 Kč
6h34m
Dostupný na prodejně
Doprava zdarma

Doručení na dotaz

Ověřit dostupnost

9 916,50 Kč

16 890 Kč

Nákupem ušetříte 6 973,50 Kč
6h34m

Takamine GB72CE-BSB

Nové zboží bez poškození s plnou zárukou. Mohlo být otevřeno jiným zákazníkem a vráceno, nebo je zabaleno v náhradním obalu

This product is supplied without the original packaging.

Elektroakustická baskytara s výřezem, G series. Vrchní deska masivní smrk, zadní deska a luby žíhaný javor, krk javor, menzura 864 mm, hmatník palisandr/ovankgol, radius 406.4 mm, počet pražců 21. palisandrová kobylka, sedlo ze syntetické kosti. Nástroj je osazen elektronikou TK-40B s vestavěnou chromatickou ladičkou, zlatý hardware, ladící klíče Die-cast, struny: D'addario EXP PBB170 Coated Phosphor Bronze Bass, (.045 - .100 Gauges), lakované provedení, barva Brown Sunburst

Parametry a specifikace

Výřez (cutaway)

Ano

Snímače

Ano

Preferovaná ruka

Pravá ruka

Počet strun

4x, Ocel

Barva podle výrobce

Brown Sunburst

Menzura (mm)

864

Země původu

Indonésie

scooter-1

Ok, rozhodnutí padlo - bude z vás baskytarista. Ať už to bylo rozhodnutí dobrovolné, nebo na vás baskytara jednuduše zbyla, protože jste se do kapely přihlásili jako poslední, další krok je stejný v obou případech. Čeká vás výběr vašeho prvního nástroje. Jak na to, čemu se vyvarovat a jakým směrem se ubírat? Odpovědi na tyto otázky najdete v následujícím textu.

První nástroj

Dnešní trh je k basákům mnohem přátelštější, než tomu bylo před deseti lety - pulty prodejen a sklady eshopů jsou plné zajímavých a cenově dostupných modelů. Jak vybrat ten správný a neutratit přitom rodinné úspory? Samozřejmě, výběr prvního nástroje pochopitelně ovlivňuje váš finanční strop. Rozumný rodič netuší, jak dlouho vydrží potomkovi nadšení pro nový koníček, a nechce utratit zbytečně mnoho (to je přístup nanejvýš logický, protože levné nástroje nemají na second-hand trhu příliš vysokou prodejní hodnotu). Hledá tedy nejrozumnější poměr cena / výkon. Pokud jste však samoživitel/ka a váš věk začíná číslicí 2, pravděpodobně se budete moci porozhlédnout i po něčem okázalejším. Proto jsme naši nabídku rozdellili do několika cenových hladin, ve kterých se zaměříme na nástroje, které podle nás stojí za povšimnutí.

Jaký model?

Dobrá otázka. Základních modelů baskytar není až tak mnoho a téměř každá značka má ve svém portfoliu nějakou variaci na modely značky Fender. Proč? Protože jejich zvuk je dekádami prověřenou klasikou, kterou poznáte z každé nahrávky téměř okamžitě. Vy, nadějný muzikant/ka, určitě máte oblíbenou kapelu - proč nezačít u toho typu, na který hraje váš hudební hrdina? Je jasné, že si nebudete moci dovolit identický nástroj, ale za zlomek ceny se můžete ke svému vysněnému zvuku přiblížit. Zbytek je už jen na vaší šikovnosti a tvrdé práci.

scooter-2

4, nebo 5 strun?

Pravda je, že největším baskytarovým legendám stačily čtyři struny na to, aby předvedly své neuvěřitelné mistrovství - měly by tím pádem stačit i vám. Pokud však trváte na tom, že chcete začít na pětistrunné baskytaře - jak je libo. Myslete však na to, že struna H na nejlevnějších modelech opravdu nebude zrovna světoborná a pravděpodobně ji budete používat pouze jako opěrku pro palec. Dražší modely už ale stojí za seriózní zvážení - některé pětky dokáží otřást základy i té nejpevnější stavby.

Aktivní, či pasivní basa?

Co znamenají tyto dva pojmy a jaký je mezi nimi rozdíl? Ovládání pasivní baskytary je v drtivé většině velmi jednoduché - hlasitost, tónová clona a poměr mezi snímači (pokud má baskytara více než jeden snímač). Aktivní elektronika nabízí širší možnosti ovládání zvuku - většinou má základní ovládání úrovně basových a výškových frekvenci, některé sofistikovanější modely mají i ovládání středových frekvenci, případně i parametrický volič středové frekvence.

Aktivní elektronika ale není žádný zázračný lék - pokud samotný nástroj nehraje dobře, elektronika mu nepomůže. Navíc, některé aktivní elektroniky nelze přepnout do pasivního režimu a pokud vaší 9V baterii dojde šťáva, dohráli jste.

Nejlepší nástroje v naší nabídce od 100 do 200 €

Pokud hledáte nástroj pro úplného začátečníka, případně na chatu k veselí u elektrifikovaného táboráku, toto je kategorie pro vás. Při výběru byste neměli být příliš nároční, přece jen se jedná o nejnižší cenové kategorii. Zajímat by vás mělo hlavně to, zda nástroj dobře drží ladění a zda k vám jeho zvuk promlouvá. Určitě si k takové baskytaře kupte novou sadu strun, i ty nejlevnější v naší nabídce budou několikanásobně lepší než ty, kterou budou na nástroji v momentě, kdy ho vybalíte z krabice.

Nejlepší nástroje v naší nabídce od 200 do 300 €

scooter-2

Nejlepší nástroje v naší nabídce od 300 do 500 €

Ok. Před deseti lety by právě tohle byla startovací meta pro váš první nástroj. Doba se naštěstí změnila a dnes se již v této kategorii najdou nástroje, za které se nebude muset stydět ani profesionál na velkém pódiu. Vám, začátečníkům, zajistí několik dlouhých let poklidného spánku - vydrží s vámi opravdu dlouhou dobu.

Klasika nebo moderní konstrukce?

Baskytara je poměrně mladý nástroj, ale už během pár dekád její existence vzniklo několik typů nástrojů, které mají nezastupitelné místo v hudební síni slávy. Vývoj ale stále pokračuje a konstrukčně jsou moderní baskytary mnohem dál, než jejich předchůdci.

Říká se, že nic není zadarmo. Nevěř tomu, protože u nás máš při objednávce nad 3000Kč dopravu opravdu zdarma.

Našel jsi lepší cenu než je u nás? Vážně? Pošli nám prosím link a my cenu okamžitě snížíme.

Chceme totiž nabízet zboží za ty nejlepší možné ceny. Zjisti více

Zda existuje život po životě zatím nevíme, ale život po nákupu ano. Vrátit zboží bez udání důvodu u nás můžeš až do 30 dnů.

Na nic se neptáme a rychle ti zboží vyměníme nebo pošleme peníze. Ty rozhoduješ. Zjisti více

I ty nejlepší produkty mohou někdy mít problém. Je to nepříjemné. U nás máš však jistotu, že problém odstraníme rychle a odborně.

Máme vlastní servis, který bere všechny opravy jako výzvu.

Ahoj. Nejsem robot, ale živý člověk a mám odpovědi na všechny tvé otázky týkající se života, vesmíru a našeho sortimentu.

Napiš mi email, do chatu nebo rovnou zavolej, pokecáme a určitě ti poradím.

Bezplatná linka (Po - Pa 8:00 - 19:00) :
800 400 247

Email:
podpora@muziker.cz

Kontakty

© 2004-2019 Muziker | Takamine GB72CE-BSB (B-Stock) #916159
Logo muziker
Nezmeškejte super akce. Aktivujte si notifikace.
Aktivovat