Universal Audio Apollo 8 DUO

Thunderbolt zvukové karty | Kód produktu: APOLLO8-DUO | ID: 221931

vzpomínáme
Universal Audio Apollo 8 DUO

Tento produkt se nevyrábí nebo není součástí aktuální nabídky.
Hledáte náhradu?

Napište nám

Universal Audio Apollo 8 DUO

Profesionální počítačové audio rozhraní s vysokým rozlišením. Díky UA analogovému přístupu s prvotřídní 24-bit/192kHz zvukovou kvalitou a plnohodnotnému Realtime UAD Processingu přináší pocit a zvuk analogového záznamu. Hudební producenti a interpreti mají k dispozici širokou škálu klasických UAD analogových emulací (Neve, Studer, Manley, Lexicon ...) s možností využití v reálném čase na platformě PC nebo Mac. Produkt byl oceněn MIPA 2012 a MIPA 2013 v kategorii Záznamový hardware.

Špičková 24-bit/192kHz zvuková kvalita
Aby mohlo Apollo hrát klíčovou roli v moderních studiích, rozhodli se jeho tvůrci použít opravdu nekompromisní přístup ke zvukové kvalitě. Na základě desetiletí zkušeností s výrobou analogových audio zařízení se tak Apollo může pyšnit extrémně přesným zvukem s nejnižším THD a vysokým dynamickým rozsahem. Excelentní mikrofonní předzesilovače a převodníky, navržené s puntičkářskou pozorností obvyklou u UA, tak dávají přesnost a hloubku nahrávkám, od záznamu přes mixáž, až po závěrečný mastering.

UAD Plug-in Processsing pro záznam, mixáž a mastering
Neuvěřitelně čistý a transparentní zvuk nabíraný ze vstupů Apollo můžete rychle obohatit širokou škálou analogových tónu a barev díky Realtime UAD Processingu. Uvnitř se totiž nachází DUO Core nebo Quad Core DSP akcelerační jednotka, která umožňuje záznam a mixáž skrze UAD akcelerované pluginy, s latencí pod 2 ms, takže tvůrci mohou rychle monitorovat, zkoušet a "tvořit" zvuk za použití klasických analogových emulací od značek Ampex, Lexicon, Manley, Neve, Roland, SSL, Studer a dalších.

Chcete použít několik 1176 kompresorů na bicí, nahrávat vokály skrze NEVE 1073 EQ nebo rovnou celou kapelu skrze Studer A800 tape machine v reálném čase? Bez problému. V tomto jsou zvukové možnosti UAD Apollo skoro neomezené.

Thunderbolt I/O: Nová generace konektivity

Apollo nabízí kompatibilitu s novou technoloií Thunderbolt 2, kterou najdete na nejnovějších počítačích Mac. DíkyThunderbolt 2 získáte výhody tohoto rychlého rozhraní - nižší latenci, menší velikost audio bufferu, vyšší výkon a větší prostor pro UAD pluginy oproti FireWire. A protože Thunderbolt nabízí mnohokrát větší datovou propustnost oproti FW, dovoluje zapojit více zařízení do série s Apollo, včetně HDD, procesorů nebo monitorů.

Hlubší integrace s Cubase, ProTools, Logic

Díky Core Audio a ASIO ovladačům je zajištna kompatibilita se všemi hlavními DAW softwary jako Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live a dalšími. Kromě této základní kompatibility Apollo obsahuje softwarovou konzoli, která zajišťuje kontrolu a volání všech parametrů Apollo a UAD plugin v jednotlivých DAW projektech.

 
Základní informace a často kladené dotazy
 
 
Co je Apollo?
Apollo je vysoce profesionální zvukové rozhraní s vynikající kvalitou zvuku a vestavěnou efektovou UAD jednotkou, která pracuje v reálném čase. Vestavěná DSP akcelerační karta umožňuje přes efekty přímý záznam, mix nebo mastering. Použít lze kompletní knihovnu oceňovaných plug-inů, postavených na UAD-2 s minimální latencí. Apollo se k počítači připojuje pomocí Thunderbolt rozhraní.
 
Apollo bylo navrženo tak, aby uživatelům nabídlo co nejvěrnější pocit a postupy jako při klasickém analogovém záznamu a zároveň bylo možné využívat výhod mixu a masteringu v softwarovém DAW. Obsažený software změní Apollo v plně funkční mixážní konzoli a uživatelům nabízí vzdálené ovládání hardwarového nastavení. Řeší tak problémy zapojení ve studiu.
 
Jaké druhy analogových a digitální vstupů a výstupů Apollo 8 má?
Apollo má celkem 8 analogových vstupů – 4 digitálně řízené analogové mikrofonní předzesilovačes technololgií Unison (integrace plug-inů přímo na preamp), 8 symetrických linkových vstupů a 2 nástrojové vstupy na předním panelu. Celkem má 14 analogových výstupů – 8 symetrických linkových výstupů, 2 digitálně řízené analogové monitorovací výstupy a 2 jednoúčelové sluchátkové stereo výstupy. Co se digitálních vstupů a výstupů týče, Apollo má 8 kanálů ADAT S/MUX, 2 kanály S/PDIF a Word Clock vstup a výstup.
 
Jak lze porovnat zvuk Apollo s ostatními zvukovými rozhraními?
Jednoduše řečeno – je mnohem lepší. Jakožto první zvukové rozhraní značky Universal Audio, bylo Apollo navrženo pro nekompromisní zvukovou kvalitu. Tým zvukových inženýrů UA strávil roky sbíráním zkušeností t analogových zařízení. Každý komponent, od mikrofonních předzesilovačů Apollo, až po převodníky, byl pečlivě vybírán, tak aby byl výsledný zvuk co možná nejtransparentnější. Apollo nabízí nejnižší THD (Total Harmonic Distortion – celkové harmonické zkreslení) a největší dynamický rozsah v této třídě – a dokonce lepší, než řada rozhraní mnohem dražších.
 
Co jsou to plug-iny postavené na UAD?

Plug-iny postavené na UAD nabízejí teplou zvukovou kvalitu a charakter, který nelze najít v žádných jiných plug-inech. Skupina zvukových inženýrů obsahuje některé z předních světových autorit DSP, kteří se starají o fyzický modeling klasického zvukového hardwaru. Tento proces znamená, že jsou v podstatě znovu vytvářena klasická hardwarová zařízení v digitálním světě. Takže UAD plug-iny by neměly jen znít tak jako originální vintage hardware; jako originální hardwarová zařízení se chovají. A to i v okamžiku extrémních nastavení. UAD plug-iny lze nakupovat samostatně přes online obchod.

Jaká je latence Apollo?
S Apollo je latence v podstatě nepostřehnutelná. Například, pokud nahráváte se čtyřmi aktivními UAD plug-iny na vstupech v reálném čase, je analog-analog latence na 96kHz na 1,1ms. Jistě, 1,1ms není výjimečná hodnota jiných profesionálních zvukových rozhraní, nicméně je neslýchané, dosáhnout takové hodnoty při použitých plug-inech na vstupech. Díky vestavěnému efektovému procesoru může Apollo nabídnout nízkou latenci i v obrovských projektech a nastavení bufferu vašeho počítače může zůstat na přijatelných hodnotách.
 
Je Apollo distribuováno již s nějakými plug-iny postavenými na UAD?
Ano! Apollo je dodáváno s balíkem Realtime Analog Classic Plug-In Bundle. Přístup také budete mít k plně funkčním 14-denním demoverzím všech plug-inů postavených na UAD.
 
Kolik má Apollo vestavěných výpočetních jednotek pro práci s UAD plug-iny?
Apollo je k dispozici ve variantě Duo Core (se dvěma SHARC čipy) a ve verzi Quad Core (se čtyřmi SHARC čipy). Pokud hledát skvěle znějící zvukové rozhraní a myslíte, že nebudete potřebovat používat spoustu UAD plug-inů najednou, nabízí varianta Duo dostatečný výkon pro záznam a mix. Pokud budete chtít používat spoustu plug-inů postavených na UAD současně a nebo vyšší vzorkovací frekvence (88,2kHz a vyšší), je v tomto případě Quad verze lepší variantou.
 
Jak moc se liší záznam přes plug-iny postavené na UAD od jiného mixu s použitím UAD plug-inů z DAW?
V Apollo obsažená aplikace Console, což je virtuální mixážní konzole, která vám umožňuje vkládat UAD plug-iny již v okamžiku, kdy nahráváte do DAW (toto nazýváme “Realtime UAD Processing” – UAD procesing v reálném čase). Aplikace Console nabízí také řadu moderních možností pro směrování signálu a monitoring. Míchání a mastering s UAD plug-inami je stejný jako s akceleračními kartami UAD. Jednoduše vložte plug-in do vašeho DAW na stopu, kam potřebujete a je to.
 
Také lze zaznamenávat “wet” signál (tedy již přímo s aplikovanými efekty) z Console.
 
Nabízejí všechny UAD-2 plug-iny práci s nízkou latencí?

V podstatě byly všechny UAD-2 plug-iny portovány tak, aby pracovaly při záznamu. Nicméně některé z masteringových plug-inů, speciálně Precision Multiband a Ampex ATR-102 Mastering Tape Recorder, mají určité zpoždění ve svých algoritmech a technolgoiích. Plug-iny jako jsou tyto nejsou ideální pro záznam s nízkou latencí. Ale pochopitelně je použít lze.

 
Chápu, že k Apollo mohu připojit mikrofony, kytary a zařízení linkové úrovně a získat systéms nízkou latencí, ale co použití virtuálních nástrojů s UAD plug-inami v reálném čase?
Pro tento způsob práce doporučujeme použít ADAT nebo S/PDIF digitální vstupy a výstupy jako “smyčku” (ADAT Out do ADAT In). Například, nasměrujte výstup z virtuálního nástroje na ADAT a ten se zobrazí v aplikaci UAD Console. Poté můžete přidat UAD plug-iny na ADAT vstup Console a uslyšíte jak plug-in pracuje i s latencí. Jako smyčku můžete také použít analogové vstupy a výstupy, ale použitím ADAT nebo S/PDIF se neztrácí kvalita signálu.
 
Pro hardwarové syntezátory a další elektronické hudební nástroje stačí tyto pouze připojit do Apollo linkových, Hi-Z nebo digitálních vstupů a užít si Realtime UAD plug-iny, stejně jako při použití mikrofonu nebo jiného zařízení s linkovou úrovní výstupu-
 
Mohu Apollo použít na živé hraní?
Apollo je skvělým řešením pro přehrávání dříve zaznamenaného materiálu z vašeho DAW, zatímco je schopno procesovat živý zvuk pomocí UAD plug-inů. Představte si napřílad použití Lexicon 224 Digital Reverb jako vaše pódiového reverbu. Nebo přidání LA-2A kompresoru na vaše vokály a nebo přidání kreativních efektů jako jsou Roland RE-201 Space Echo na vaší kytaru během živého vystoupení. To vše je s Apollo možné.
 
Již vlastním UAD-2 DSP akcelcerační kartu, mohu do tohoto systému přidat Apollo?

Ano. Apollo funguje stejně jako jakákoliv jiná UAD-2 karta. Jedna licence plug-inů postavených na UAD-2 může fungovat na více zařízeních, ale všechna musí být registrována ve stejné skupině uživatelského účtu. Přidáním Apollo do vaší skupiny získáte všechny vaše plug-iny do Apollo, jako záznamové i mixážní plug-iny vašeho studia.
 
 
Bude záznam s plug-iny postavenými na UAD ve stejné fázové koherenci s ostatními vstupy?

Apollo má kompenzaci zpoždění na vstupu, aby zajistilo, že všechny vstupy budou fázově srovnané. Kompenzaci zpoždění na vstupu lze zahájit z menu Settings aplikace UAD Console. To zajišťuje, že všechny vaše vstupy budou ve stejné fázi v okamžiku záznamu většího počtu kanálů, jako jsou třeba bicí a nebo v okamžiku, kdy používat techniku více mikrofonů. Pokud nenahráváte vícekanálový materiál, vypněte kompenzaci zpoždění na vstupu.

S jakým DAW softwarem Apollo pracuje?

Apollo bude pracovat s jakýmkoliv DAW, který podporuje Core Audio v Apple Mac OSX Testovány byly certifikované nejoblíbenější DAW, která naši zákazníci používají, jako jsou například Apple Logic, Avid Pro Tools, Ableton Live, Cakewalk Sonar, Cockos Reaper, Steinberg Cubase/Nuendo a další.
 
Kromě běžných funkcí vstupů a výstupů Apollo, jsou zde integrované nějaké specifické vlastnosti spolu s DAW?

Pro jednoduchou integraci s vaším DAW byl vytvořen plug-in Console Recall, který pracuje uvnitř DAW, aby vám nabídl kontrolu nad vyvoláváním klíčových funkcí Apollo, včetně volby zdroje a monitorovací úrovně. Vše uvnitř těchto VST/AU/RTAS/AAX kompatibilních plug-inů může být namapováno na libovolná MIDI ovladač a jakýkoliv z presetů aplikace Console může být okamžitě vyvolán stisknutím tlačítka.
 
Mohu tedy použít větší počet jednotek Apollo spolu v jednom systému?

Je možné využít až čtyři Apollo jednotky a 6 UAD-2 jednotek současně v jednom systému přes Thunderbolt.
 
Podporuje UA Thunderbolt  karta napájení?
Thunderbolt Option Card nenabízí možnost napájení jednotky Apollo. Zařízení Apollo je napájeno samostatně pomocí obsaženého napájení.
 
Specifikace
Zvukové rozhraní
Vzorkovací frekvence až do 192kHz a 24-bit
18x24 souběžných vstupních a výstupních kanálů
8 kanálů analogově-digitálních převodníků přes mikrofonní, linkový nebo vysoko-impedanční vstup.
14 kanálů digitálně-analogových převodníků přes:
Osm mono linkových výstupů
Stereo monitorovací výstup
Dva stereofonní sluchátkové výstupy
10 kanálů digitálních vstupů a výstupů přes:
Osm kanálů optických ADAT vstupů a výstupů s S/MUX pro vysokou vzorkovací frekvenci
Dva kanály koaxiálních S/PDIF vstupů a výstupů s konverzí vzorkovací frekvence
 
Mikrofonní předzesilovače
Čtyři digitálně řízené analogové mikrofonní předzesilovače s vysokým rozlišením, vysokou transparentností
Ovládání všech parametrů předzesilovače z čelního panelu i softwarové konzole
Přepínač pro Low Cut Filter, 48V phantomové napájení, 20 dB pad, inverze polarity a spárování do sterea.
 
Monitoring

Stereo monitorovací výstup (nezávislý na osmi linkových výstupech)
Digitálně řízené analogové monitorovací výstupy
Ovladač úrovně poslechu a umlčení na předním výstupu
Samostatné analogové ovladače sluchátkových výstupů na předním panelu
Pre-fader meter monitorovací sběrnice na předním panelu.
S/PDIF výstupy mohou být nastaveny jako zrcadlo k poslechovému výstupu
 
Vestavěný UAD-2 Processing
Duo a Quad modely nabízejí dva nebo čtyři SHARC procesory
Plug-iny postavené na UAD-2 v reálném čase pro všechny analogové a digitální vstupy Apollo.
Stejné vlastnosti a funkce jako nabízí ostatní UAD-2 produkty při použití s DAW.
Lze kombinovat s ostatními UAD-2 zařízeními pro zvýšení výkonu.
Obsahuje balík UAD plug-inů “Realtime Analog Classic”.
Kompletní knihovna plug-inů postavených na UAD-2 k dispozici online 24 hodin, 7 dní v týdnu.
 
Software
Aplikace Console
Umožňuje Realtime UAD Powered Plug-Ins procesování.
DSP mix pro poslech a záznam v reálném čase.
Vzdálené ovládání všech vlastností a funkcí Apollo.
Plug-in Console Recall
Uložení nastavení Apollo uvnitř DAW projektu pro snadné vyvolání.
Umožňuje ovládání všech parametrů předního panelu přímo z DAW.
VST, RTAS, AU a AAX plug-in formáty.
Aplikace UAD Meter a Control Panel
Základní konfigurace UAD-2 a nastavení plug-inů postavených na UAD-2 a monitor zatížení systému. 

Parametry a specifikace

Mikrofonní vstup

4

Instrument Inputs

2

Linkové vstupy

8

Linkový výstup (Line-Out)

8

Number of Preamps

4

Sluchátkový výstup

2

Vzorkovací frekvence

Thunderbolt version

2

Fantomové napájení

Ano

Typ

S/PDIF

Ano

ADAT

Ano

AES/EBU

Ne

MADI

Ne

Ethernet

Ne

MIDI rozhraní

Ne

Word Clock

Ano

Adaptér součástí

Ano

Analogové vstupy

8

Analogové výstupy

8

Země původu

Čína

Celkové hodnocení založené na 2 uživatelských recenzích:

5

Vlastníte Universal Audio Apollo 8 DUO , nebo jste měli možnost produkt používat?

marek h.

Kvalita zpracování

Vlastnosti/Možnosti

Poměr cena/Kvalita

Celkový dojem

Datum
29. 04. 2018

Vlastním Apollo 8. Najlepšia zvuková karta na trhu. UAD-2 pluginy sú bezkonkurenčné. Do štúdia ideálne.

Imre H.

Kvalita zpracování

Vlastnosti/Možnosti

Poměr cena/Kvalita

Celkový dojem

Datum
19. 08. 2015

Nagyon jó, kiváló a studió munkákra, énekfelvételekre

© 2004-2020 Muziker | Universal Audio Apollo 8 DUO
Logo muziker
Nezmeškej super akce. Aktivuj si notifikace!
Aktivovat