Žebříček 10 nejžhavějších novinek léta 2019

native_instruments
Horoucí apokalypsa naštěstí končí a my si můžeme zrekapitulovat, které novinky nás dokázaly v létě ochránit před smrtícím horkem. Toto je ta nejlepší vychlazená desítka:

10 - Rock Off

To tvé roztrhané a 100x vyprané tričko s nápisem Guns'N'Roses bys už opravdu měl hodit do koše a koupit si něco hezkého. Například nové tričko s nápisem Guns'N'Roses máme k dispozici v 6 velikostech a více barvách. No a kromě toho se ti staré tričko určitě srazilo a ty už taky nejsi žádné "M"ko.

audio komplete
for producents

9 - Novox Mobilite

Už z názvu je jasné, že jde o něco mobilního, ale nejprve jsem se lekl, že je to přenosný ohřívač vzduchu s mikrofonem. To mě zaujalo a tak jsem to ihned zapojil. Hraje to bez zaváhání, dokonce i kolega, který koktá, do toho začal plynule mluvit. Výborná věc na mluvené slovo – pokud máš co říct. Pokud nemáš, nevadí – přehrává to i hudbu.

8 - AIAIAI

Aiaiaaai – přesně tohle jsem zvolal, když jsem si poprvé zkusil sluchátka této značky. Dají se poskládat po jednotlivých dílech (náušníky, konstrukce, kabel) a kromě toho mi v nich už neodstávají uši. Zároveň poskytují tak dobrý zvuk, že z něj až mrazí. A to se v létě hodí.

for artists
for youtubers

7 - Kemper Profiler Stage

Nejprve byly kytarové efekty pouze analogové. Potom přišly do módy digitály a pobláznily celý svět. Pak tentýž svět zjistil, že analogové jsou přece jen lepší a vrátil se zpět k analogu. No a pak přišel Kemper. Nyní se dá sehnat nejen v rackové verzi, ale také v podobě pedalboardu. Čistá digitální krása.

6 - Snake Oil

Hadí olej se vyrábí lisováním hadů za studena a používá se výhradně na podporu růstu vlasů. Absolutně to nefunguje. Co však funguje perfektně jsou dva fuzz/booster pedály od Chapmana. Zkoušeli jsme je v kanceláři a opravdu mi z nich začaly růst vlasy. Zatím z nosu a uší, ale ještě je budu zkoušet a dám vědět. Zvuk mají tvrdý jako Brexit "Made in England".

komplete audio 1
komplete audio 1

5 - Yamaha PSR SX700 a 900

Semipalcový dotykový display na těchto klávesách má lepší obraz než televizor mé babičky a zvuk varhanů je skutečnější než ten, co jí hrál na svatbě. Yamaha opět přehání a do této SX série nacpala všechny nejnovější součástky světa, aby znemožnila svou konkurenci. Myslím, že se to podařilo.

4 - KRK Rokit G4

„Strč prst skrz KRK“ – řekni to 3x rychle za sebou, ale prsty do čtvrté série těchto studiových monitorů určitě nestrkej. Žluté membrány jsou vyrobeny z kevlaru a to je přesně ten materiál, ze kterého se vyrábějí neprůstřelné vesty. Zkrátka za obyčejnou cenu dostaneš neprůstřelné monitory roku 2019 – a to se vyplatí.

komplete audio 1

3 - Focusrite - zvukové karty 3. generace

komplete audio 2

Každá generace si o sobě myslí, že je ta „poslední dobrá“, a nikdy to není pravda. Jako první to začali tvrdit rodiče v době kamenné, kdy jejich děti ve volném čase vynalezly pěstní klín. „Koukni mámo s čím si to naše dítě zase hraje! Co jen z něho vyroste?!“ Focusrite 3. generace je důkazem, že zvukové převodníky jsou z generace na generaci kvalitnější a domácí studia tak produkují stále lepší a profesionálnější zvuk.

2 - Fender Vintera

komplete kontrol m32

Do nové éry, ale s vintage odkazem, vyráží Fender se svou sérií Vintera. Strat, Tele, Jaguár, Mustang i obě kultovní baskytary Precision a Jazz jsou oděny do špinavých barev s vintage zápachem, a to je důvod, proč miluji Fender. Tedy... ne kvůli zápachu... to jsem myslel obrazně. Chápeš.

1 - A na první místo našeho žebříčku se dostala TADADÁÁÁ..

Firma Roland, která se po deseti letech překvapivě vrátila k syntezátorům Fantom. V době, kdy píšu tento sloupeček, je na ně ještě uvaleno informační embargo a tak mohu říci jen jedno: Fantom se vrací!

komplete kontrol m32
© 2004-2019 Muziker | Top 10 2019
Logo muziker
Nezmeškejte super akce. Aktivujte si notifikace.
Aktivovat