Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural

T-modely | Kód produktu: 013-7402-321 | ID: 200229

Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural

Elektrická kytara ze série Classic, tělo vyrobeno z výběrového jasane s uretanovým lakováním, moderní šroubovaný javorový "U" krk s 21 pražcovým javorovým hmatníkem, snímače 2x Fender "Wide Range" Humbucking, ovládání Master Volume, Master Tone a 3-polohový přepínač, s pochromovaným hardwarem. *Gigbag je součástí balení

FENDER TELECASTER 
Tato kytara byla prvně postavena roku 1951 jako dvousnímačová verze kytary Esquire. Šlo o první kytaru z dílen Leo Fendera, která získala celosvětový úspěch a zároveň o první elektrickou kytaru s plným tělem, která se začala masově vyrábět.  Roku 1950 Fender poslal do světa první sérii Esquire. Většina z méně než 50 kusů a byla vyměněna kvůli konstrukčním problémům, zejména špatným krkům, které neměly výztuhu. Výroba Esquire byla téhož roku zastavena a nahrazena dvojsnímačovou verzí – Broadcasterem, jenž ale byl přejmenován na Telecaster, protože původní jméno měla již registrováno firma Gretsch. Kytary z doby soudního sporu nebyly nijak označovány a proto se jim začalo říkat Nocaster. Esquire byl znovu představen jako levnější verze Telecastera.

Telecaster se vyrábí nepřetržitě od svého uvedení na trh a spolu se Stratocasterem tvoří základ produkce kytar Fender.

CLASSIC TELECASTER
Tvar Telecastera je asi všeobecně známý – tělo odvozené od tvaru „španělky“ s výřezem u krku ze spodní strany pro snazší přístup na vyšší polohy a lehkým seříznutím ze strany horní. Thinline je ale výrazně specifický – oproti ostatním Telecasterům nabízí polo-lubový design s F-výřezem. Tělo tohoto telecastera je vyrobeno z jasanu a je kryto polyesterovým lakem, krk je vysoustružen z jednoho kusu javoru lakovaného lesklým urethanovým lakem. Rádius též javorového hmatníku je 7,25 palce, menzura krku 648 mm, profil C a nalezneme na něm 21 vintage style pražců. V továrně se na nástroj natahují struny Fender Super 250L, Nickel Plated Steel .009 - .042.

Kobylka je pevná Vintage Style, ale jde o stratovský typ, tedy kobylku s šesti kameny, struny jdou skrz tělo. Na druhé straně kytary nalezneme mechaniky Fender®/Schaller® Vintage “F” Style. Hardware je chromovaný, tělo pod strunami kryje 4-vrstevný perleťový pickguard. Kytara je osazena dvěma snímači typu humbucker, konkrétně Fender Wide Range” Humbucking, které se přepínají 3-polohovým switchem. Na upravení zvuku lze použít potenciometry hlasitosti a tónové clony.

Fender Classic ´72 Telecaster je kytara vhodná pro každého, kdo hledá zvuk, který k těmto nástrojům neodmyslitelně patří, a ví, kde hledat tu pravou kvalitu. Tento nástroj si Vás svým zvukem i ostatními kvalitami jistě získá.

Parametry a specifikace

Typ

Telecaster, Thinline

Preferovaná ruka

Pravá ruka

Počet strun

6x, Ocel

Barva

Natural

Barva podle výrobce

Natural

Povrchová úprava

Leštěná

Tělo

Jasan

Krk

Javor

Profil krku

U

Hmatník

Javor

Rádius hmatníku

7,25"

Počet pražců

21

Konfigurace snímačů

HH

Menzura (mm)

648

Snímače

2x Fender Wide Range

Kobylka/tremolo

Pevná

Ovládání

Tone (2 x), Volume (2 x)

Přepínač

3 - polohový

Ladící mechanika

Fender

Hardware

Chrome

Šířka nultého pražce (mm)

42

Pouzdro/kufr v ceně

Pouzdro

Země původu

Mexiko

Celkové hodnocení založené na 0 uživatelských recenzích:

0

Vlastníte Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural , nebo jste měli možnost produkt používat?

© 2004-2020 Muziker | Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural
Logo muziker
Nezmeškej super akce. Aktivuj si notifikace!
Aktivovat