Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural

T-modely | Kód produktu: 013-7402-321 | ID: 200229

vzpomínáme
Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural

Tento produkt se nevyrábí nebo není součástí aktuální nabídky.
Hledáte náhradu?

Napište nám

Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural

Elektrická kytara ze série Classic, tělo vyrobeno z výběrového jasane s uretanovým lakováním, moderní šroubovaný javorový "U" krk s 21 pražcovým javorovým hmatníkem, snímače 2x Fender "Wide Range" Humbucking, ovládání Master Volume, Master Tone a 3-polohový přepínač, s pochromovaným hardwarem. *Gigbag je součástí balení

FENDER TELECASTER 
Tato kytara byla prvně postavena roku 1951 jako dvousnímačová verze kytary Esquire. Šlo o první kytaru z dílen Leo Fendera, která získala celosvětový úspěch a zároveň o první elektrickou kytaru s plným tělem, která se začala masově vyrábět.  Roku 1950 Fender poslal do světa první sérii Esquire. Většina z méně než 50 kusů a byla vyměněna kvůli konstrukčním problémům, zejména špatným krkům, které neměly výztuhu. Výroba Esquire byla téhož roku zastavena a nahrazena dvojsnímačovou verzí – Broadcasterem, jenž ale byl přejmenován na Telecaster, protože původní jméno měla již registrováno firma Gretsch. Kytary z doby soudního sporu nebyly nijak označovány a proto se jim začalo říkat Nocaster. Esquire byl znovu představen jako levnější verze Telecastera.

Telecaster se vyrábí nepřetržitě od svého uvedení na trh a spolu se Stratocasterem tvoří základ produkce kytar Fender.

CLASSIC TELECASTER
Tvar Telecastera je asi všeobecně známý – tělo odvozené od tvaru „španělky“ s výřezem u krku ze spodní strany pro snazší přístup na vyšší polohy a lehkým seříznutím ze strany horní. Thinline je ale výrazně specifický – oproti ostatním Telecasterům nabízí polo-lubový design s F-výřezem. Tělo tohoto telecastera je vyrobeno z jasanu a je kryto polyesterovým lakem, krk je vysoustružen z jednoho kusu javoru lakovaného lesklým urethanovým lakem. Rádius též javorového hmatníku je 7,25 palce, menzura krku 648 mm, profil C a nalezneme na něm 21 vintage style pražců. V továrně se na nástroj natahují struny Fender Super 250L, Nickel Plated Steel .009 - .042.

Kobylka je pevná Vintage Style, ale jde o stratovský typ, tedy kobylku s šesti kameny, struny jdou skrz tělo. Na druhé straně kytary nalezneme mechaniky Fender®/Schaller® Vintage “F” Style. Hardware je chromovaný, tělo pod strunami kryje 4-vrstevný perleťový pickguard. Kytara je osazena dvěma snímači typu humbucker, konkrétně Fender Wide Range” Humbucking, které se přepínají 3-polohovým switchem. Na upravení zvuku lze použít potenciometry hlasitosti a tónové clony.

Fender Classic ´72 Telecaster je kytara vhodná pro každého, kdo hledá zvuk, který k těmto nástrojům neodmyslitelně patří, a ví, kde hledat tu pravou kvalitu. Tento nástroj si Vás svým zvukem i ostatními kvalitami jistě získá.

Parametry a specifikace

Preferovaná ruka

Tělo

Krk

Hmatník

Barva

Barva podle výrobce

Natural

Konfigurace snímačů

HH

Počet pražců

21

Pouzdro/kufr v ceně

Menzura (mm)

648

Povrchová úprava

Profil krku

U

Rádius hmatníku

Přepínač

Kobylka/tremolo

Hardware

Ladící mechanika

Šířka nultého pražce (mm)

42

Země původu

Mexiko

Celkové hodnocení založené na 0 uživatelských recenzích:

0

Vlastníte Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural , nebo jste měli možnost produkt používat?

© 2004-2020 Muziker | Fender Classic Series 72 Telecaster Thinline MN Natural
Logo muziker
Nezmeškej super akce. Aktivuj si notifikace!
Aktivovat